O mně


Můj osobní příběh

Někdy v roce 1998 jsem začala mít potíže s úporným kvasinkovým onemocněním.

Kromě toho, že jsem zašla za svým gynekologem a on mi předepsal klasickou léčbu, jsem sama začala pátrat po příčině toho, co se mi děje a proč. Naštěstí můj gynekolog je jeden z těch vzácně se vyskytujících lékařů, kteří jsou otevřeni i alternativním formám léčby. Vyzkoušeli jsme tedy vše od klasické medicíny až po alternativní. Bohužel, kvasinky se se stejnou úporností stále objevovaly. Vyzkoušela jsem i léčitele, žel marně. Ovšem, jak se říká všechno zlé je pro něco dobré. Pro mě to znamenalo začít pátrat po příčině. A tou bylo, „světe, div se“ nevhodné zaměstnání, práce, kterou jsem tehdy dělala mě nebavila, doslova mě znásilňovala. Začala jsem tedy hledat cestu ven z bludného kruhu. Práci jsem změnila prakticky ze dne na den. Opustila jsem to, co mě nebavilo a vrátila jsem se k práci, která mě bavila vždy, kterou jsem dělala ráda a od které jsem byla doslova odtržena  a takzvaně v zájmu rodiny  donucena dělat něco, co jsem nikdy dělat nechtěla. Když už jsem ale nahlédla do světa alternativní léčby, zaujalo mě to natolik, že jsem se chtěla dozvědět a naučit něco víc.

Nejprve to bylo Reiki. Nechtěla jsem ovšem jen tak nějaký rychlý kurz a rychlé zasvěcení. Tím mi do života vstoupilo meditační středisko v Lažánkách u Brna. Nejdřív jsem absolvovala základní stupeň, pak druhý a nakonec jsem se stala mistrem Reiki, které dodnes ráda používám a učím i další.

Jenže pak vyvstala otázka, co dál?

Zaujal mě kurz Intimní žena, který v Lažánkách začínal probíhat. A od něj už bylo blízko k Mohendžodáru, které tam tehdy vznikalo pod vedením MUDr. Moniky Sičové a Ing. Igora Samotného.

Když jsem Mohendžodáro „objevila“ bylo to pro mě jako něco naprosto úžasného.Začít se zabývat cestou ženy, to bylo něco, co mi připadalo a dodnes připadá jako to nejlepší, co mě mohlo potkat.

Ještě pořád si živě vybavuji ten pocit, kdy jsem hluboce v nitru cítila, že to je ono, tohle bych chtěla dělat, stát se cvičitelkou a průvodkyní dalších žen na jejich cestě k nalezení sebe sama, své podstaty a rozvoje ženské duše.


Od roku  2009 jsem akreditovanou lektorkou Mohendžodára. Od roku 2018 jsem certifikovanou Deví pro Ženské masáže Mohendžodáro a také mentorkou Ženských meditací Mohendžodáro. Dnes pracuji se ženami na jejich osobním rozvoji nejen v Luhačovicích a ve Zlíně, kde žiji a pracuji, ale i v meditačním středisku v Lažánkách u Brna. Také mě můžete potkat na různých festivalech po celé republice, kde Mohendžodáro prezentuji.